خانه » شخصی » ایران کارپت، نخستین وب سایت تخصصی فرش ماشینی در ایران

ایران کارپت، نخستین وب سایت تخصصی فرش ماشینی در ایران

به اقتضای شغل پدر یکی از علایق من از کودکی فرش بوده است.

به اصرار پدرم در سال ۷۶ و در حالی که کلاس اول راهنمایی را تازه تمام کرده بودم، در آموزشگاه کامپیوتری که نزدیک محل زندگیمان تازه دایر شده بود ثبت نام کردم و به همراه دوست خوبم، مهدی رسولی جزء اولین هنرجویان این آموزشگاه بودیم. در این کلاس آموزش سیستم عامل داس دیدیم، هرچند این سیستم عامل دیگر کاربرد عمومی آنچنانی ندارد، ولی باعث علاقه من به کامپیوتر شد.

این علاقه مرا به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر واداشت و تلفیق علاقه کودکی و علاقه جوانی، مرا به موسس اولین وب سایت تخصصی در زمینه فرش ماشینی در ایران واداشت.

بله، من نخستین شخصی بودم که یک وب سایتی را تاسیس کرد که تنها به موضوع فرش ماشینی می پرداخت و مطالب، اخبار مهم و مقاله های مرتبط در این زمینه را سالها در سایت خود یعنی irancarpet.org بارگزاری می کرد.

حتی صفحه فرش ماشینی در ویکی پدیا توسط من ساخته شد.

فرش ماشینی ایران

پس از اینکه بازدید خوبی داشتم و نخستین نتیجه فرش ماشینی در گوگل بودم و رتبه و آمار خوبی نیز در این زمینه داشتم، به فکر درآمدزایی افتادم و تبلیغات را نخستین راهکار برای درآمدزایی یافتم.

اما کم کم متوجه شدم که می توان به صورت اینترنتی نیز فرش فروخت و سایت ایران کارپت را تبدیل به نخستین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی در ایران کردم و با ارائه قیمت فرش های رقابتی، وارد این عرصه شدم.

اکنون ده سال از روزی که این وب سایت را ساختم گذشته است و به یاری خداوند توانسته ام بیش از ۱۰ نفر را در این زمینه به یاری بگیرم و شغل ایجاد کنم.

هدفم اما بسیار فراتر از این است و سعی می کنم با رقیب های بزرگی چون شهر فرش و آقای فرش رقابت کنم. البته بدون یاری گرفتن از تبلیغات صدا و سیما و تنها با ارائه محصولات خوب و با قیمت منصفانه.

ایده من این است که مشتری، بهترین تبلیغ گر ماست. اگر او از جنسی که خریداری می کند راضی باشد، سایت ما را به اشخاص دیگری هم معرفی می کند و این به صورت هرمی به فروش بیشتر ما منجر خواهد شد.

توکل به خدا ..

 

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است