Image

پایان نامه کارشناسی ارشد ارایه سرویس GTaaS در بستر ابر خودرویی برای رانندگی ایمن و سالم

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد من، ارائه یک سرویس در بستر رایانش ابری خودرویی بود که اسم آن را بنا به پیشنهاد استاد راهنما GTaaS گذاشتیم. در واقع GTaaS یا همان Good Travelling as a Service یک سرویس در بستر رایانش ابری خودرویی است که به یک رانندگی ایمن، سالم و بهینه کمک می‌کند.

ترافیک، حوادث رانندگی، مصرف سوخت، آلودگی هوا و مشکلات روانی ازجمله مشکلاتی است که رانندگان و محیط‌زیست با آن درگیر هستند. ایده شبکه‌های ادهاک خودرویی به‌منظور کمک به این مشکلات و ارتباط بین خودروها به وجود آمده است و در بستر این شبکه‌ها، مفهوم رایانش ابری خودرویی به‌منظور استفاده از منابع رایانشی و ارائه سرویس‌های لازم شکل‌گرفته است. در میان سرویس‌های ارائه‌شده تاکنون همواره برای حل مشکلات با تکیه به ابزار موجود در خود آن جاده و استفاده از اطلاعات خودروهای جلویی بوده است، اما در سرویس پیشنهادی در این پایان‌نامه ما با بهره‌گیری از ابر سازمان‌های مختلف که قادرند به رانندگان کمک کنند بهره گرفته‌ایم. سرویس پیشنهادی GTaaS قادر است وضعیت‌های مختلف ازجمله آب‌وهوا، ترافیک، امکانات رفاهی تفریحی و امنیت راه‌ها از بین مسیرهای موجود بر اساس اولویت کاربر بهترین مسیر را انتخاب و به کاربر پیشنهاد کند. نتایج به‌دست‌آمده از آزمایش این سرویس در ۱۰ مسیر مشخص و قیاس باحالت‌های با استفاده و بدون استفاده از این سرویس نشان می‌دهد که استفاده از آن تفاوت فاحشی برای برآورده شدن خواسته‌های کاربر آن می‌تواند داشته باشد.

لینک پایان نامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایران کارپت، نخستین وب سایت تخصصی فرش ماشینی در ایران

به اقتضای شغل پدر یکی از علایق من از کودکی فرش بوده است. به اصرار پدرم در سال ۷۶ و در حالی که کلاس اول راهنمایی را تازه تمام کرده بودم، در آموزشگاه کامپیوتری که نزدیک محل زندگیمان تازه دایر شده بود ثبت نام کردم و به همراه دوست خوبم، مهدی رسولی جزء اولین هنرجویان