Image

ارایه سرویس GTaaS جهت رانندگی ایمن و سالم در بستر رایانش ابر خودرویی

سرویس GTaaS یک سرویس در بستر رایانش ابری خودرویی است که به یک رانندگی ایمن، سالم و بهینه کمک می کند.

ترافیک، حوادث رانندگی، مصرف سوخت، آلودگی هوا و مشکلات روانی ازجمله مشکلاتی است کهرانندگان و محیط زیست با آن درگیر هستند. ایده شبکه های ادهاک خودرویی به منظور کمک به این مشکلات وارتباط بین خودروها به وجود آمده است و در بستر این شبکه ها، مفهوم رایانش ابری خودرویی به منظور استفاده ازمنابع رایانشی و ارایه سرویس های لازم شکل گرفته است.

در میان سرویس های ارایه شده تاکنون همواره برای حل مشکلات با تکیه به ابزار موجود در خود آن جاده واستفاده از اطلاعات خودروهای جلویی بوده است، اما در سرویس پیشنهادی در این مقاله ما با بهره گیری از ابرسازمان های مختلف که قادرند به رانندگان کمک کنند بهره گرفته ایم. سرویس پیشنهادی GTaaS قادر استوضعیت های مختلف ازجمله آب وهوا، ترافیک، امکانات رفاهی تفریحی و امنیت راهها از بین مسیرهای موجود براساس اولویت کاربر بهترین مسیر را انتخاب و به کاربر پیشنهاد کند. نتایج به دست آمده از آزمایش این سرویس در۲۰ مسیر مشخص و قیاس باحالت های ایده آل، با استفاده و بدون استفاده از این سرویس نشان می دهد که استفاده از آن تفاوت فاحشی برای برآورده شدن خواسته های کاربر آن می تواند داشته باشد.

 

لینک این مقاله در سیویلیکا

 

 

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایران کارپت، نخستین وب سایت تخصصی فرش ماشینی در ایران

به اقتضای شغل پدر یکی از علایق من از کودکی فرش بوده است. به اصرار پدرم در سال ۷۶ و در حالی که کلاس اول راهنمایی را تازه تمام کرده بودم، در آموزشگاه کامپیوتری که نزدیک محل زندگیمان تازه دایر شده بود ثبت نام کردم و به همراه دوست خوبم، مهدی رسولی جزء اولین هنرجویان